کدامیک بهتر است زایمان طبیعی و سزارین بارداری لقاح تولد طبیعی راه رفتن مادر باردار حامله حاملگی زایشگاه بیمارستان دیابت بارداری شیردهی چاقی ناشی از بارداری
کدامیک-بهتر-است-زایمان-طبیعی-و-سزارین

اگر فکر میکنید ناخواسته باردار شده اید بخوانید

اگر فکر میکنید ناخواسته باردار شده اید بخوانید

علایم شاخص بارداری

تا حالا شده بعد از رابطه جنسی با همسرتان به به باردار شدن خود مشکوک شود ؟ معمولا احتمال بارداری در روش های نزدیکی بدون پوشش بسیار بالا می باشد. یعنی اینکه روش پیشگیری طبیعی درصد خطای بالایی دارد و احتمال بالا بالایی برای بارداری وجود دارد. حال معمولا بد از روابط جنسی بدون پوشش نگرانی هایی مبنی بر بار داردار شدن وجود دارد. در این مطلب به چند نشانه بارداری اشاره میکنیم.

فکر می کنید باردار هستید؟ همیشه می توانید با آزمایش بارداری مطمئن شوید. اما اگر برای نتایج دقیق خیلی زود باشد چطور؟ شما ممکن است متوجه علائم جزئی بارداری- خستگی, تهوع, ادرار مکرر و حساسیت سینه ها بوشید. در اینجا بعضی توصیه های تخصصی درباره چگونگی پاسخ به این علائم اگر سعی می کنید باردار شوید آورده شده است.

کوفتگی و خستگی بدون دلیل :

خستگی غیر قابل توضیح شدید احتمالا متداول ترین علائم اولیه بارداری است.

خستگی را با کافئین بیش از حد درمان نکنید اگر که احتمال بارداری شما وجود دارد. در عوض به بدن خود گوش دهید. سخت نگیرید و سعی کنید که خوب استراحت کنید.

بی میلی شدید به غذا :

اگر فکر میکنید ناخواسته باردار شده اید بخوانید

بی میلی شدید به غذا

بیشتر بدانید :

نکات کلیدی برای سلامت واژن در بانوان

روابط زناشویی بعد از زایمان و مادر شدن به چه صورت خواهد بود

سقط جنین و عوارض روحی روانی آن

آنچه باید در رابطه با کاهش میل جنسی بانوان بدانید

از مراقبت های قبل از بارداری بیشتر بدانید

اگر باز کردن در یخچال باعث می شود حالتان بد شود و حتی نمی توانید از کنار رستوران چینی بدون عق زدن رد شوید, ممکن است باردار باشید. بسیاری زنان گزارش می کنند که بیزاری های غذایی شدید یکی از اولین علائم بارداری است. اینها می تواند با افزایش سطح هورمون بتا اچ سی جی ایجاد شده باشد. بهترین کاری که می توانید برای کمک به خود بکنید این است که از چیزهایی که از آن بدتان می آید دور شوید.

اگر بو ناراحتتون میکند :

بوهایی که هیچ وقت خوشایند نبوده اند و حتی بوهایی که خوشایند بوده اند می تواند باعث تهوع شما طی مراحل اولیه بارداری شود. برای بعضی زنان این می تواند نشانه ای باشد که باردار هستد. این احتمالا نتیجه سطوح هورمونی افزایش یافته است. متاسفانه واقعا هیچ چیزی جز اجتناب از این بوها وقتی که می توانید وجود ندارد. به خصوص بوی سیگار که برای شما یا نوزادتان مضر است.

حالت استفراغ :

نکات کلیدی برای سلامت واژن در بانوان روابط زناشویی بعد از زایمان و مادر شدن به چه صورت خواهد بود سقط جنین و عوارض روحی روانی آن آنچه باید در رابطه با کاهش میل جنسی بانوان بدانید از مراقبت های قبل از بارداری بیشتر بدانید

عوامل اولیه بارداری

بیشتر بدانید 

نکات کلیدی برای سلامت واژن در بانوان

روابط زناشویی بعد از زایمان و مادر شدن به چه صورت خواهد بود

سقط جنین و عوارض روحی روانی آن

آنچه باید در رابطه با کاهش میل جنسی بانوان بدانید

از مراقبت های قبل از بارداری بیشتر بدانید

تهوع و استفراغ می تواند نشانه های اولیه بارداری شما باشد. علت این سطوح افزایش یافته هورمون در اوایل بارداری است.

یکی از چیزهایی که می تواند به مادران باردار در سه ماهه اول آنها کمک کند اطمینان حاصل کردن از این است که تهوع و استفراغ در هفته ۱۹ برطرف می شود. این کمک می کند که بدانید تهوع صبحگاهی می تواند چیز خوبی باشد به خاطر اینکه سطوح افزایش یافته هورمون بتا اچ سی جی که می تواند تهوع صبحگاهی را مشخص کند, بارداری در حال رشد شما را نشان می ده.

خوردن چیزی می تواند تغییر ایجاد کند. نکته کلیدی این است که نگذارید شکمتان بیش از حد خالی شود. خوراکی های کنار تخت خود داشته باشید و قبل از اینکه صبح از تخت بیرون بیایید آنها را بخورید. خوردن وعده های کم حجم در دفات زیاد در طول روز و خوردن خوراکی قبل از خوابیدن خوب است. شیرینی هایی با طعم لیمو و نعناع می تواند تهوع را کاهش دهد.

ویتامین های بارداری می تواند تهوع را برای بعضی مادران باردار ایجاد کند. ویتامین خود را با شکم خالی نخورید. زنان زیادی هستند که اگر ویتامین را با شام یا شب بخورند احساس بهتری دارند.

اگر شما اغلب استفراغ می کنید, با دکتر خود درباره گزینه های دارویی صحبت کنید.

تغیرات سینه و پستان :

تغییرات سینه می تواند علامت اولیه دیگری باشد. بهترین کاری که می توانید درباره حساسیت سینه انجام دهید این است که سوتین بهتری بپوشید. سوتین های ورزشی برای مثال می تواند به شما ساپورت بیشتری بدهد.

احساس شدید ادرار :

در مراحل اولیه بارداری, رحم رشد می کند و به مثانه فشار می آورد و باعث می شود که بیشتر احساس کنید که نیاز به دفع ادرار دارید.

هیچ راهی برای اجتناب از این وجود ندارد جز اینکه دستشویی رفتن قبل از خواب می تواند به شما امکان دهد که کمی بیشتر بخوابید. احتمالا باید حداقل یک بار در شب برای رفتن به دستشویی بیدار شوید.

فشار روی بر روی سینه :

نکات کلیدی برای سلامت واژن در بانوان روابط زناشویی بعد از زایمان و مادر شدن به چه صورت خواهد بود سقط جنین و عوارض روحی روانی آن آنچه باید در رابطه با کاهش میل جنسی بانوان بدانید از مراقبت های قبل از بارداری بیشتر بدانید

فشار و تنگی نفس

بعضی زنان احساس تنگی نفس خفیف دارند وقتی که باردار می شوند و این گاهی در کل بارداری باقی می ماند. این به خاطر این است که شما برای جنین در حال رشد نیاز به اکسیژن بیشتر دارید. با این حال این را به عنوان علامت طبیعی بارداری در نظر نگیرید. اگر نگران هستید یا یکی از موارد زیر برای شما صدق می کند با دکتر خود صحبت کنید

  • شروع ناگهانی کمبود نفس را دارید که همراه با ورزش نیست.
  • تنفس کاملا دردناک است.
  • وقتی دراز می کشید حس تنفس بدتر می شود.

این ها می تواند علائمی مرتبط با مسئله جدی باشد.

  • تغیرات جسمی :

اگر به خاطر اینکه بدون جلوگیری رابطه جنسی داشته اید فکر می کنید باردار هستید, قراری با دکتر خود بگذارید. تغییراتی در رنگ واژن و نرمی سرویکس وجود دارد که یک متخصص با تجربه می تواند طی ارزیابی لگنی تشخیص دهد.

به خاطر داشته باشید که درحالیکه اینها علائم اولیه بارداری هستند, علائم چیزهای دیگری هم هستند از جمله سندرم پیش از قاعدگی. قابل اعتماد ترین علائم اولیه بارداری اولین بار پریود نشدن شماست اگر که به صورت منظم پریود می شوید.

سخن نویسنده :

همانطور که قبلا در پست های قبلی به روش ها مناسب بارداری و شیوه های جلوگیری از بارداری اشاره شد در این مطلب نیز به نشانه های بارداری اشاره شده است.

ترجمه شده از وبسایت www.webmd.com

 

About behzad

یک از اولین نویسندگان این سایت هستم که همیشه سعی میکنم مطالب جذاب اینترنت رو کمی جذاب تر کنم و برای شما منتشر کنم . کار اصلیم تاتو و دستگاه های ارایشی هستش ولی به حوزه ی وب نیز به تازگی علاقه مند شده ام :)

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.