گفتگوهای اخير در مورد افزايش آمار ناباروري دربین آقایان ايراني دلواپسی های زیادی را بوجود آورده است. بسیاری از پزشكان بر این باورند كه افزايش آمار نیست وفقط به علت
ناباروری در آقایون

آقایان اگر دچار ناباروری هستید بخوانید

آقایان اگر دچار ناباروری هستید بخوانید

 

رفع مشکل ناباروری :

 

نا باروری بسیار  پدیده ایی هست که نگرانی های زیادی و در دل خودش جا داده. البته باید به این نکته توجه داشت که به فردی میتوان نابارور اطلاق کرد که حداقل یکسال از زمانی که تمایل به بچه دار شدن داشتبه باشند و اقدامات لازم را انجام داده باشند ولی موفق به بچه دار شدن نشده باشند.

 

گفتگوهای  اخیر در مورد  افزایش آمار ناباروری دربین  آقایان ایرانی دلواپسی های  زیادی  را بوجود آورده است. بسیاری  از پزشکان بر این باورند که افزایش آمار نیست وفقط به  علت اوج  سطح کلی دانش جامعه عناصر  کشف شده ناباروری افزایش داشته‌اند. ازطرف  دیگر بسیاری از متخصصان بر این باورند  که به علتهای  گوناگون  مثل  عارضه های دوران مدرن و زیاد  استفاده کردن از سیگار و تغذیه نامناسب و آلودگی هوا و … با زیاد شدن  آمار ناباروری مواجه هستیم. به هر حال فاکتور مهم این است که باید با در نظر گرفتن همه  احتمالات سبک زندگی سالم و مناسبی داشته باشیم تا

احتمال ناباروری‌مان کاهش بیابد. در این مطلب نکته‌هایی در مورد زندگی سالم و تغذیه مناسب برای افزایش احتمال باروری به شما می‌گوییم.

 

به چه چیزی می توان گفت ناباروری مردان :

گفتگوهای اخیر در مورد افزایش آمار ناباروری دربین آقایان ایرانی دلواپسی های زیادی را بوجود آورده است. بسیاری از پزشکان بر این باورند که افزایش آمار نیست وفقط به علت

ناباروری در آقایون

بیشتر بدانید :

 

عکس وقتی زن یا شوهر مجازه در بغل کس دیگه ای بخوابه طنز

شکل های مختلف کاندوم مردانه همراه با عکس

آموزش اصول ماساژ عاشقانه همراه با عکس

علائم بارداری

نداشتن اسپرم یا تعداد بسیار پایین آن علت اصلی ناباروری در مردان است که پیدا شدن منشأ آن، مشکل و زمانبر است چرا که عوامل متعددی برکارکرد بیضه‌ها تأثیر می‌گذارد. داروهایی که مادر در زمان بارداری مصرف می‌کند یا بیماری‌هایی که فرد قبل از بلوغ به آن دچار می‌شود و از همه مهم‌تر برخی عفونت‌های مجاری ادرار از عوامل عمده‌ای هستند که در ناباروری مردان تأثیر می‌گذارند. درحالت معمولی بالای ۵ درصد اسپرم‌های یک مرد در هر حال باید شکل نرمال داشته باشد تا فرد بارور محسوب شود که در افراد نابارور این میزان کمتر از یک درصد است. درهر مرتبه حدود ۳۰۰میلیون اسپرم از بدن مرد خارج می‌شود که ۳۰۰ عدد آن به سمت تخمک حرکت می‌کنند و در نهایت فقط یک اسپرم به تخمک می‌رسد و بقیه طی فرایندی حذف می‌شوند. حتی از نظر مولکولی هم ممکن است کوچک‌ترین مشکلی اسپرم را حذف کند. نکته جالب اینجاست که دربرخی موارد که تخمک هنوز آزاد نشده اسپرم در ابتدای لوله رحم می‌چسبد و منتظر می‌ماند و به محض آزاد شدن تخمک با سیگنالی که از تخمک می‌گیرد با سرعت بسیار زیاد به سمت تخمک حرکت می‌کند. اسپرم‌ها می‌توانند ۲روز یا بیشتر با حفظ قدرت باروری خود در رحم زنده بمانند.

 

عوامل نازایی در آقایان :

 

– سوءتغذیه و کم خونی

– استرس شدید

-کشیدن سیگار که معمولا سبب کاهش تعداد اسپرم و تحرک ضعیف آنها می‌شود. تحقیقات اخیر نشان دادند زمانی که هم مرد و هم زن سیگار می‌کشند، احتمال ناباروری آنها تا ۶۴ درصد بالا می‌رود.

– استفاده درازمدت ازحشیش توسط مردان سبب کاهش اسپرم سالم و افزایش اسپرم ناقص می‌شود.

– کمبودویتامینC سبب می‌شود که اسپرم‌ها به هم بچسبند و این حالت سبب ناباروری مردانه می‌شود.

– بعضی از آنتی‌بیوتیک‌ها به طورموقت سبب کاهش تعداد و تحرک اسپرم‌ها درمردان می‌شوند. بعضی ازاین آنتی‌بیوتیک‌ها شامل اریترومایسین، نیتروفورازون یا نیتروفورانتوئین هستند.

– بیضه‌ها نباید زیاد گرم شوند. برای همین مردان نباید لباس‌‌های زیر تنگ بپوشند. مردانی که مشکل ناباروری دارند، نباید از دوش آب گرم و سونا استفاده کنند و همچنین کار در محیط گرم برای آنها مفید نیست.

– فاصله گذاری درفعالیت جنسی (۳تا۶روزدرهفته) سبب افزایش حجم وقدرت باروری می‌شود ولی اگر وقفه زیادی درفعالیت جنسی ایجاد شود، سبب می‌شود که اسپرم‌ها پیر و ناتوان و کم تحرک شوند.

– بیماری واریکوسل (کلافی از وریدهای اضافی دورلوله منی را می‌گیرند و سبب گرمی بیش از حد آن می‌شوند که این حالت سبب آسیب رسانی به اسپرم‌ها و کشتن آنها خواهد شد).

– عفونت دستگاه تناسلی (مثلا التهاب پروستات و التهاب بیضه)

– ضربات وارده به بیضه

 

ارتباط مستقیم چاقی و ناباروری :

گفتگوهای اخیر در مورد افزایش آمار ناباروری دربین آقایان ایرانی دلواپسی های زیادی را بوجود آورده است. بسیاری از پزشکان بر این باورند که افزایش آمار نیست وفقط به علت اوج سطح کلی دانش جامعه عناصر کشف شده ناباروری افزایش داشته‌اند. از

ارتباط مستقیم چاقی در ناباروری

بیشتر بدانید :

عکس وقتی زن یا شوهر مجازه در بغل کس دیگه ای بخوابه طنز

شکل های مختلف کاندوم مردانه همراه با عکس

آموزش اصول ماساژ عاشقانه همراه با عکس

علائم بارداری

پژوهشگران از وجود ارتباط بین چاقی و بروز ناباروری در مردان خبر داده‌اند و متذکر شده‌اند که احتمال پدر شدن در مردان چاق کمتر از دیگر مردان است.

پژوهشگران با بررسی ۸۷ مرد ۱۹ تا ۴۸ ساله متوجه شدند که شاخص توده بدنی در مردان مبتلا به ناباروری بیش از مردانی است که فرزند دارند. شاخص توده بدنی حاصل تقسیم وزن بر حسب کیلوگرم بر مجذور قد بر حسب متر است و یکی از شیوه‌های ارزیابی تناسب اندام افراد است.

 

درست غذا بخورید

 

شما احتمالا یکی ازافرادی هستید که به نظر رژیم غذایی سالمی دارید و دچار کمبود مواد مغذی نیستید ولی به احتمال زیاد تجزیه و تحلیل تغذیه‌ای از رژیم غذایی شما نشان خواهد داد که یک یا چند ماده مغذی را کمتر از نیازتان دریافت می‌کنید. برای افزایش احتمال باروری، باید تمامی مواد مغذی درحد نیاز مصرف شوند و در بین آنها، موادی که مهم‌تر هستند اینها هستند: اسیدهای چرب ضروری که در روغن‌های گیاهی، روغن دانه‌ها و مغزها موجودهستند و برای حفظ تعادل هورمونی موردنیازند. برخی از ویتامین‌ها از جمله ویتامین‌های ای و سی که با کمبود این ویتامین‌ها بافت‌های تولیدمثلی تخریب می‌شوند. البته عنصر روی هم در این میان بسیار مهم است.

در سال ۱۹۷۸ اثرات تغذیه و دیگر عوامل محیطی بر باروری به‌طور گسترده مورد بررسی قرار گرفت. در این بررسی صدها زوج از رژیم غذایی اصولی به همراه مصرف مکمل ویتامین و مواد معدنی پیروی کردند و از نظر عفونت ادراری، مسمومیت با فلزهای سنگین و مواد مسمومیت‌زای ضد باروری مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج نشان داد که در نهایت با اصلاح عوامل تغذیه‌ای۸۰ درصد از زوج‌های با سابقه ناباروری، صاحب فرزندان سالم و تندرست شدند.

 

از روی ( zn  ) قافل نشوید

 

در بین تمامی مواد مغذی که با باروری مرتبط‌اند، «روی» شاید از همه با اهمیت‌تر باشد. این ماده معدنی برای فعالیت صحیح صدها سیستم آنزیمی بدن ضروری است. تعدادی از این سیستم‌های آنزیمی مربوط به باروری در زن و مرد است. برای مثال رشد و نمو دیواره رحم بستگی به روی دارد و این ماده معدنی برای تولید اسپرم در مردان مورد نیاز است. تجزیه املاح موجود در موی افراد نابارور نشان می‌دهد، تعداد کثیری از خانم‌هایی که باردار نمی‌شوند یا سقط‌های پی در پی دارند، دچار کمبود روی هستند. رژیم غذایی اغلب افراد، تأمین کننده روی مورد نیازشان نیست و شرایطی چون استرس، سیگار کشیدن، آلودگی هوا و مصرف الکل هم موجب تخلیه منابع روی بدن می‌شود.

 

روی در چه چیز هایی وجود دارد :

 

 

به طور تقریبی در هر گرم گوشت ۳ تا ۵ میلی گرم روی وجود دارد.با خوردن هر ۱۰۰ گرم عدس یا نخود یا گندم سبوس دار می توان ۴ تا ۵ میلی گرم روی به بدن رساند .تخم کدو حاوی روی فراوان است در هر ۱۰۰ گرم آن ۵.۶ تا ۵.۷ میلی گرم روی یافت می شود .در هر ۱۰۰ گرم سبوس گندم یا هر ۱۰۰ گرم ذرت ۳ میلی گرم روی وجود دارد .  هر ۱۰۰ گرم جوانه گندم حاوی ۱۷ میلی گرم روی و به عبارتی غنی از روی است و خوردن آن به تمام افراد توصیه میشود .در هر ۱۰۰جگر گوساله هم ۸.۷ میلی گرم روی وجود دارد .

 

با امید حرکت کنید :

 

اکنون برای افزایش احتمال باروری، راه‌های طبیعی در دسترس است. نکته‌ای که زوجین باید بدانند این است که بر اساس تحقیقات کنونی حتی اسپرم‌های آسیب دیده هم قادر به بارداری تخم هستند بنابراین نا امیدی در باروری معنی ندارد. پزشکان متخصص متذکر می‌شوند که قبل از هر گونه عمل لقاح مصنوعی، افراد بهتر است به مدت۳ ماه توصیه‌های مربوط به تغذیه و داشتن آرامش کافی و انجام فعالیت جنسی مناسب را اجرا کنند چون ممکن است بدون نیاز به روش‌های مصنوعی توانایی باروری خود را بازیابید.

 

سخن نویسنده :

ناباروری یا نازایی باعث ناراحتی و نگرانی های زیادی بین جوانان و حتی زوجین جوان می باشد. ولی با توجه به پیشرفت روز به روز  علم کمتر دلیلی برای نگرانی وجود دارد. تقریبا می توان گفت به یاری خداوند و کمک علم کمتر زوج ناباروری باقی می مانند.

 

منبع- سیب سبز

 

About behzad

یک از اولین نویسندگان این سایت هستم که همیشه سعی میکنم مطالب جذاب اینترنت رو کمی جذاب تر کنم و برای شما منتشر کنم . کار اصلیم تاتو و دستگاه های ارایشی هستش ولی به حوزه ی وب نیز به تازگی علاقه مند شده ام :)

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.