10 عامل موثر در کاهش میل جنسی زنان کاهش میل جنسی سرد مزاجی زنان فعالیت جنسی پیشنوازی هورمون استروژن پوزیشن های زناشویی
10 عامل موثر در کاهش میل جنسی زنان

10 عامل موثر در کاهش میل جنسی زنان

علت سرد مزاجی جنسی زنان

 ۱۰ عامل موثر در کاهش میل جنسی زنان

زنان چگونه میتوانند با عوامل کاهنده میل جنسی مقابله کنند ؟

 

رابطه جنسی تان را با اشتیاق فراوان شروع میکنید . زمانی که تمایل به برقراری رابطه جنسی دارید نمیتونید به بعد موکولش کنید اما بعد از شروع رابطه جنسی و بعد از دردناک شدن رابطه واژینالی و هجوم افکار منفی ٬ تمایل و اشتیاق شما کاهش پیدا میکند . اغلب زوجین تمایل زیادی به برقراری رابطه جنسی با یکدیگر دارند . در ۱۰ تا ۲۰ درصد رابطه های عاشقانه در ایالت متحده زوجین تمایل چندانی به برقراری رابطه جنسی ندارند . در حقیقت رابطه جنسی آنان کمتر از یک بار در ماه و یا کمتر از ده بار در سال است . چرا کاهش میل جنسی و یا کاهش تعداد رابطه های جنسی تان باعث تعجبتان نمیشود ؟ در این مقاله که توسط سایت جزیره ها ترجمه شده است توضیحاتی درباره ی رایج ترین کاهنده های میل جنسی و روش غلبه بر آن را برای شما آورده ایم .

  • مشغله های فکری و نگرانی های شغلی

مشغله های فکری ٬ برو سرکار ٬ اوه اتوبوس رفت ٬ برگرد خونه ٬ شام چی بزارم و …
با فکر کردن به این موضوعات کاملأ خسته میشوید و دقیقأ زمانی که به تخت خواب میروید و باید برای برقراری رابطه جنسی با همسرتون آماده باشید ٬ تنها کاری که دوست دارید انجام دهید این است که فقط بخوابید و استراحت کنید . علت آن این است که خستگی جسمی میتونه باعث بوجود اومدن تغییراتی در میل جنسی شما شود . شما بسیار خسته هستید ( چه از لحاظ روحی و چه از لحاظ جسمی ) ، بنابراین برقراری رابطه واژینالی برای شما کمی سخت و دشوار بنظر میرسد .

راه حل : تغییراتی در زمان برقراری رابطه جنسی تان ایجاد کنید . سعی کنید زمان آن را به اول صبح و یا استراحت کوتاه شبانه موکول کنید . در این صورت رابطه جنسی ایده آلی خواهید داشت . به طور معمول زنان و مردان بعد از استراحت کردن تواناییشان برای انجام فعالیت جنسی افزایش پیدا میکند . بنابراین این نیز میتواند به افزایش میل جنسی شما کمک کند .

مرتبط :

علل کاهش میل جنسی زن و شوهر نسبت به هم

قاتلان روابط جنسی و لحظات رمانتیک را بشناسید ؟

کج شدن آلت تناسلی مردانه و کاهش میل جنسی

 

  • کاهش استروژن

زمانی که سن زنان به چهل سال میرسد ٬ سطح استروژن بدنشان کاهش پیدا میکند . کاهش استروژن در بدن زنان میتونه منجر به کاهش میل جنسی شان شود . با کاهش استروژن ٬ ترشحات و مایع لغزنده دیواره های واژن کاهش پیدا میکند و باعث دردناک شدن رابطه واژینالی زنان خواهد شد . این تغییرات هورمونی در اثر قاعدگی که نتیجه ی نوسان سطح استروژن است میتونه باعث از بین رفتن میل جنسی شما شود .
در صورتیکه تغییرات هورمونی در بدن شما باعث کاهش میل جنسی تان شده است ٬ حتمأ به پزشک مراجعه کنید . استفاده از لوبریکانت میتونه تا حدودی مشکل خشکی و دردناک بودن رابطه واژینالی شما را برطرف کند .

  • تکراری و بدون تغییر بودن رابطه جنسی

در صورتیکه رضایتی از رابطه جنسی خود ندارید سعی کنید تغییراتی در روش برقراری رابطه جنسی خود ایجاد کنید . زمان بیشتری را به پیشنوازی اختصاص دهید . پوزیشن های جنسی جدید را در رابطه جنسی خود بکار ببرید . با ایجاد خلاقیت سعی کنید رضایت جنسی خود و همسرتان را افزایش دهید .

  • مصرف داروهای خاص 

برخی از داروها ممکن است میل جنسی شما را کاهش دهد ٬ مانند ؛ قرص های ضد بارداری ٬ داروهای درمان سوزش معده ٬ داروهای درمان ناراحتی های قلبی ٬ فشار خون و افسردگی . در صورتیکه احساس میکنید که ریشه ی مشکلات جنسی شما مصرف دارو های خاص است حتمأ به پزشک مراجعه کنید و از وی سوال کنید که آیا جایگزین مناسب دیگری که عوارض جنسی کمتری داشته باشد وجود دارد .

  • پرهیز از نوشیدن مشروبات الکلی

نوشیدن مشروبات الکلی و برقراری رابطه جنسی ارتباط پیچیده ای باهم دارند . نوشیدن مشروبات الکلی میتونه به توانایی ارگاسم زنان لطمه وارد کند . و همچنین برای مردان میتونه منجر به اختلال نعوظ شود . زمانی که مشروبات الکلی مینوشید انتظار دارید که رابطه جنسی ایده آلی داشته باشید اما تأثیری که نوشیدن مشروبات الکلی روی شما میگذارد باعث میشود که رابطه جنسی رضایت بخشی نداشته باشید . همچنین میتونه تأثیرات دیگری را روی شما بگذارد و باعث شود در آن زمان تصمیمات درستی نگیرید و رابطه جنسی محافظت شده ای نداشته باشید و احتمال ابتلا به بیماری های جنسی و یا بارداری ناخواسته نیز وجود خواهد داشت . بنابراین هرگز از مشروبات الکلی استفاده نکنید و این را بدانید که نوشیدن مشروبات الکلی ضرر های بسیاری نیز بر جسم و جان شما خواهد گذاشت .

  • وابسته بودن به گوشی ، اینترنت و تلویزیون 

آیا شما همیشه با گوشی خود مشغول هستید و یا ایمیلتان را چک میکنید ٬ هر شب بازی های فوتبال را تماشا میکنید و یا زمان زیادی را صرف گشت و گذار در اینترنت میکنید ؟ در صورتیکه زیاد به تکنولوژی وابسته باشید و از آن حتی در تخت خواب استفاده کنید ٬ باعث کاهش میل جنسی شما خواهد شد . این که یکی از زوجین تمایل به برقراری رابطه جنسی داشته باشد و دیگری مشغول تماشای تلویزیون و یا استفاده از گوشی است برای زندگی جنسی زوجین بسیار خطرناک است . و انجام این کار به مرور باعث کاهش میل جنسی میشود . اگر میخواهید زندگی جنسی شما بهبود یابد و رابطه جنسی ایده آلی داشته باشید این را به خاطر داشته باشید که تخت خواب شما فقط باید به دو منظور استفاده شود ٬ خواب و برقراری رابطه جنسی .

مرتبط :

هر آنچه باید درباره ی بارداری پوچ بدانید!

واژن و دستگاه تناسلی خانم را بیشتر بشناسید

نقش مواد مخدر در کاهش یا افزایش میل جنسی

 

  • نگرانی درباره ی جذابیت ظاهری و تناسب اندام

آیا احساس میکنید که در زمان برقراری رابطه جنسی چندان جذاب بنظر نمیرسید ؟ این تفکرات میتونه تأثیر منفی روی زندگی جنسی شما بگذارد . زمانی که مردان و زنان نگران وزن و اندامشان هستند و احساس میکنند که جذابیت کمی دارند ٬ میل جنسی آن ها به طور چشمگیری کاهش پیدا میکند . طبق مطالعات اخیر محققان پی بردند که نیمی از زنان اجازه میدهند که نگرانی هایشان درباره ی وزنشان روی رابطه جنسی شان نیز تأثیر بگذارد و برخی از آنان در زمان نزدیکی جنسی با همسرشان از اندامشان خجالت میکشند . برای حل این مشکل چه کاری میتوان انجام داد ؟ تنها کاری که میتوانید انجام دهید این است که با ورزش کردن تلاش کنید اندامی متناسب و جذابی داشته باشید . همچنین میتونید با آرایش کردن و پوشیدن لباس های جذاب ٬ جذابیتتان را برای همسرتان دو چندان کنید . با این کار اعتماد بنفس خود را نیز افزایش خواهید داد و اجازه نخواهید داد که نگرانی های شما روی میل و رابطه جنسی شما تأثیر بگذارد .

  • نگرانی های روحی و جسمی

ممکن است مشاجره ای با همکارتان داشته اید ٬ مشکلاتی در شرکت برای شما بوجود آمده باشد و یا رفتار سرکشانه ی فرزندتان باعث ناراحتی شما شده باشد . مهم نیست چه چیزی باعث ناراحتی شما شده است ٬ حوادث استرس زایی که بیرون اتاق خواب اتفاق میافتد میتونه باعث از بین رفتن تمایل جنسی زوجین در تخت خواب شود .
در صورتیکه تمام توجهمان به مشکلات کاری و نگرانی هایمان باشد نمیتوانیم از لحاظ جسمی و روحی برای برقراری رابطه جنسی آماده باشیم . قبل از اینکه رابطه جنسی تان را شروع کنید با همسرتان صحبت کنید و از وی بخواهید تا تمام نگرانی ها و اضطراب هایش را به دور بیندازد . با این کار شما قادر خواهید بود تا خونسرد باشید و فقط روی رابطه جنسی تان تمرکز کنید .

  • نگرانی درباره ی سرد مزاج بودن همسر

شما شوهرتان را بسیار دوست دارید اما احساس میکنید که همسرتون – به دلیل سرد و بی احساس بودن – هیچ علاقه ای به شما ندارد . چیز های جزئی معمولأ باعث از بین رفتن رابطه شما نمیشوند اما در صورتیکه برای حل این مشکلات و اختلافات جزئی تلاشی نکنید ممکنه باعث کاهش تمایل جنسی شما شود . زوج هایی که زندگی جنسی خوبی دارند برای رسیدن به آن تلاش کردند . بنابراین قبل از اینکه از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید، دقیقأ درباره ی علت ناراحتی و کناره گیری تان از آن با همسرتان صحبت کنید .

  • دوچرخه سواری

قطعأ دوچرخه سواری ، فعالیت اروبیک ( هوازی ) بسیار مفیدی است اما آیا میدونید که میتونه به زندگی جنسی شما آسیب برساند ؟ زنان و مردان دوچرخه سواری که در زمان دوچرخه سواری آسیب دیده اند، ممکن است متوجه شوند که حس کمتری در کشاله های ران و ناحیه تناسلی شان دارند به این دلیل که فشار افزایش یافته روی این قسمت ها باعث کاهش میل جنسی آن ها میشود . مدت زمان دوچرخه سواری خود را کوتاه تر کنید و همچنین در زمان دوچرخه سواری تلاش کنید کمتر وزنتون رو روی کشاله ران و ناحیه تناسلی تان قرار دهید .

 

ترجمه و منبع

(( سایت تخصصی جزیره ها ))

source :everydayhealth

کپی برداری از این مطلب فقط بدون تغییر عنوان و با لینک به این صفحه مجاز است

 

بیشتر بدانیم :

آیا بیضه ها یتان درد می کند ؟ علت آن را می دانید ؟

درمان بیماری زود انزالی :

از وحشت کیست تخمدان یا واقعیت و امید به بارداری

پس از رابطه جنسی محافظت نشده چه کاری باید کرد؟

ا انجام تمرینات کگل از رابطه جنسی خود لذت بیشتری ببرید.

چجوری میتونیم رابطه جنسی رضایت بخش و سالمی داشته باشیم ؟

تاثیر سوء تجاوز جنسی بر زندگی جنسی قربانیان

 موهای زاید در خانم ها و راه های درمان

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.