آیا رابطه جنسی در بارداری آسیبی به جنین میرسونه دردسر های آمیزش جنسی در دوران بارداری آمیزش جنسی و اسپرم اضافه چه بلایی سر نوزاد جنین می آورد ؟
آیا رابطه جنسی در بارداری آسیبی به جنین میرسونه

آیا رابطه جنسی در بارداری آسیبی به جنین میرسونه

دردسر های آمیزش جنسی در دوران بارداری

آیا رابطه جنسی در بارداری آسیبی به جنین میرسونه ؟

بهترین زمان برای شروع رابطه جنسی بعد از زایمان چه زمانیه ؟

بسیاری از افراد باردار، نگران روابط جنسی خود در دوره بارداری هستند، و نمی دانند باید این کار انجام بگیرد یا خیر.  با مطالعه این مقاله میتونید به پاسخ بسیاری از سوالات در رابطه با رابطه جنسی در بارداری پی ببرید .

باردار بودن روی رابطه جنسی تأثیر میزاره و اینکه تا نه ماه باید رابطه خیلی محدودی داشت . و بعد از زایمان نیز باید تا چند هفته هیچ رابطه واژینالی وجود نداشته باشه . اغلب مادران حداقل ۶ تا ۸ هفته بعد از تولد نوزادشون از داشتن رابطه جنسی خودداری میکنن .
محققان از ۱۵۰۷ مادر درباره ی زمان اولین رابطه واژینالیشون بعد از زایمان سوالاتی پرسیدن . ۴۱ درصد زنان ۶ هفته بعد از زایمان اولین رابطه جنسی رو داشتن ٬ ۶۵ درصد در هفته ۸ و ۷۸ درصد در هفته ۱۲ . آیا سختی زایمان علت اصلی تأخیر در برقراری رابطه جنسیه ؟ مادرانی که زایمان سختی داشتن احتمال کمتری وجود داره که اولین رابطه جنسی بعد از زایمان رو از هفته ۶ شروع کنن . مطالعات نشون میده که هیچ محدودیتی برای محروم کردن از داشتن رابطه جنسی بعد از زایمان وجود نداره . ولی به دلیل آماده نبودن رحم بهتره تا ۶ هفته بعد از زایمان رابطه واژینالی رو به تاخیر انداخت.

بیشتر مادران جدید بیش از حد درگیر نگهداری نوزادشون هستن و یا بدلیل نگهداری از نوزاد خیلی خسته هستن . برخی دیگر از درد رابطه واژینالی بعد از زایمان میترسن .این نگرانی ها طبیعیه ٬ولی در صورت داشتن رابطه جنسی نباید تصور کنین که داشتن رابطه جنسی بعد از هفته های اول زایمان کار اشتباهیه .

 مرتبط :

پس از رابطه جنسی محافظت نشده چه کاری باید کرد؟

بیماری های  مقاربتی با رایحه اپیلاسیون

بارداری در سنین بالا عامل تهدید کننده جنین و مادر

 

اگه زمان زایمانتون نزدیکه دلیلی وجود نداره که اطلاعات غلطی که درباره ی زمان شروع اولین رابطه واژینالی بعد از زایمان وجود داره باعث ترس شما از داشتن رابطه جنسی بعد از زایمان شه .
طبیعیه که زنان باردار یکم میل جنسیشون کاهش پیدا میکنه، خصوصأ در سه ماه اول بارداری . اما کاهش میل جنسی برای همه مادران باردار صدق نمیکنه . بسیاری از مادران باردار در بارداری میل جنسیشون افزایش پیدا میکنه . تغییرات هورمونی در زمان بارداری میتونه باعث افزایش میل جنسی برخی زنان باردار شه . اگر میل جنسیتون تو بارداری افزایش پیدا کرد هرگز تعجب نکنین . بیشتر زوجین رابطه جنسی زیادی رو در طول نه ماه انتظار برای تولد نوزاد دارن .

  • آیا داشتن رابطه واژینالی در بارداری آسیبی به جنین میرسونه ؟

برخی زنان تصور میکنن که داشتن رابطه جنسی در بارداری میتونه به جنین آسیب برسونه . اما این درست نیست و برقراری رابطه جنسی در زمان بارداری آسیبی به جنین نخواهد زد . بیشتر اوقات مردان از داشتن رابطه جنسی با همسر باردارشون بیشتر میترسن . در بیشتر موارد داشتن رابطه جنسی ۱۰۰ درصد برای مادر و جنین بی خطر است . ولی با این وجود ممنوعیت هایی که متخصص زنان و زایمان برای شما تعیین میکنه تقریبأ طبیعیه . درصورتیکه دهانه رحمتون باز شده باشه ٬ خونریزی داشته باشین و جفت بیش از حد پایین باشه ٬ متخصص زنان و زایمان توصیه میکنه که در زمان بارداری به هیچ وجه رابطه واژینالی نداشته باشید . اگه درباره ی داشتن رابطه جنسی در زمان بارداری نگران هستین حتمأ از پزشکتون بپرسید که آیا باتوجه به شرایط شما منعی برای داشتن رابطه واژینالی برای شما وجود داره یا نه . این بدان معنی نیست که هیچ ممنوعیتی در زمان بارداری وجود ندارد . برخی شرایط مانند طاق باز خوابیدن و یا دمر خوابیدن ممکنه باعث چسبندگی رحم شه و یا مشکلات دیگری رو همراه داشته باشه . پس مقداری محرومیت در بارداری طبیعیه .

 مرتبط :

تاثیر سوء تجاوز جنسی بر زندگی جنسی قربانیان

بررسی افسردگی بعد از زایمان در زایمان طبیعی و سزارین

اگر از ناباروری میترسید بخوانید

  • بهترین زمان برای شروع رابطه جنسی بعد از زایمان چه زمانیه ؟

اما بهترین زمان برای شروع رابطه جنسی بعد از زایمان ۶٬ هفته بعد از زایمانه که هیچ گونه محدودیتی وجود نداره . ۶ هفته متوسط زمان شروع رابطه جنسی بعد از زایمانه ولی بیشتر زنان به زمان بیشتری نیاز خواهند داشت . در اصل بعد از زایمان ٬ احتمال مبتلا شدن رحم به عفونت بسیار بالاس و دهانه رحم به مقداری زمان برای بسته شدن نیاز داره و حدود ۶ هفته بهترین زمان برای شروع رابطه جنسی بعد از زایمان است . با رابطه واژینالی زود هنگام ٬ احتمال عفونت و درد رحمی افزایش پیدا میکنه .

اغلب مادران از درد رابطه جنسی بعد از زایمان ترس دارن . اگر برای بهبود رحمتون زمانی رو صبر کنید ٬ رابطه واژینالی دردناکی نخواهید داشت . زمانی که فکر میکنین رحمتون برای داشتن رابطه واژینالی آماده است ٬ بازم باید مراقبت کنین . سطح استروژن شما پایین اومده که میتونه منجر به خشکی رحم بشه . بنابراین استفاده از ژل لوبریکانت در رابطه جنسی میتونه مشکل خشکی رحم رو جبران کنه . اگر باز هم ترس از داشتن رابطه واژینالی دارین حتمأ با همسرتون درمیون بزارید و تلاش کنید تا رابطه آرامی داشته باشید . و هرگز پیشگیری از بارداری رو فراموش نکنید ٬ خیلی از زنان تصور میکنن که در صورت شیر دهی به نوزاد ٬ احتمال بارداری به صفر میرسه که این یکی از باور های غلط است .

 سخن نویسنده :

امیدوارم مطلبی که براتون تهیه کردم مفید بوده باشه ، در پناه حق باشید.

 منبع:((سایت تخصصی دوترکه ))

 

بیشتر بدانیم :

موهای زاید در خانم ها و راه های درمان

بیماری های  مقاربتی با رایحه اپیلاسیون

سرطان بیضه چیست و درمان آن چگونه است

بهترین روش معاشقه را یاد بگیرید

باردار شوید ولی چاق نشوید

تاثیر سیگار در عدم باروری مردان و زنان به همراه خطرات آن

معرفی بیماری های پوستی دستگاه تناسلی

همه چیز درباره پروستات

عدم مرطوب شدن واژن و راه های ایجاد رطوبت مطلوب

 

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.