کاندوم باکتریایی و توانای آن برای جلوگیری از انتقال ویروس ایدز ویروس ایدز عفونت های جنسی کاندوم باکتریایی دستگاه تناسلی زنان مخاط دهانه رحم واژن زن
به دام انداختن ویروس ایدز توسط نوع خاصی باکتری واژینالی در مخاط دهانه رحم

کاندوم باکتریایی و توانایی آن برای جلوگیری از انتقال ویروس ایدز

به دام انداختن ویروس ایدز توسط نوع خاصی باکتری واژینالی در مخاط دهانه رحم

کاندوم باکتریایی و توانایی آن برای جلوگیری از انتقال ویروس ایدز

آیا واژن زنان میتونه در بدام انداختن ویروس ایدز موثر باشد ؟

 

محققان به وجود نوعی باکتری های واژن پی بردند که مانند کاندوم های بیولوژیکی عمل میکند . باتوجه به نتایج مطالعه اخیر برخی زنان در مقابل ویروس ایدز و دیگر عفونت های جنسی در بدنشون محافظت طبیعی تولید میکنند . محققان پی بردند که پوشش مخاط دستگاه تناسلی زنان دارای نوع خاصی از باکتری است که به عنوان کاندوم باکتریایی عمل میکند . این مطالعه نشان میدهد که ذرات ایدز به طور موثر توسط مخاط دهانه رحم و یا توسط گونه های باکتریایی مانند لاکتوباسیلوس به دام میافتد . سطوح مخاطی مانند شش ٬ دستگاه گوارش و یا دستگاه تناسلی زنان مناطقی هستند که بیشتر در معرض عفونت قرار میگیرند ‌.

بیشتر :

از چگونگی فعالیت ویروس HIV در بدن بیشتر بدانید :

عدم مرطوب شدن واژن و راه های ایجاد رطوبت مطلوب

ایدز در شکل و رنگ و طرح های جذاب

 

بدن ما روزانه بیش از ۶ لیتر مخاط به عنوان دفاع تولید میکند . این تیم تحقیقاتی ادعا کردند که مخاط دهانه رحم میتونه به عنوان ذره طبیعی برای جلوگیری از پاتوژن ها از رسیدن به سلول های دیوار واژن جلوگیری کند ‌( هر ارگاسمی که قادر به حمله به بدن باشد و بیماری ایجاد کند و بتواند افراد طبیعی رو عفونی یا مبتلا به انگل نماید ، به نام بیماریزا یا پاتوژن معروف است) . این خواص مانع شدن واژن از ورود عفونت در زنان متفاوت است .برای پی بردن به چنین تفاوتی در زنان ٬ لای و همکارانش نمونه مخاط دهانه رحم ۳۱ زن در سن باروری رو مورد بررسی قرار دادند . آنها تفاوت های مخاط دهانه رحم زنان رو مورد مطالعه قرار دادند و از میکروسکوپ بسیار قوی برای پی بردن به اینکه آیا ذرات ویروس ایدز در مخاط رحم به دام میافتد و یا آزادانه منتشر میشوند ، استفاده کردند . محققان دو نمونه متمایز مخاط رحمی یافتند . یک نوع آن در بدام انداختن ویروس ایدز بسیار موثر بود . محققان سطح بالاتری از دی لاکتیک اسید رو در گروهی که ویروس ایدز رو با دام انداختن یافتند. به این دلیل که انسان قادر به ساختن چنین اسیدی نیست آن ها گمان میکنند که باکتری متفاوتی که در لایه مخاطی زندگی میکند مسئول تفاوت در مقدار اسید دی لاکتیک بودند .

بیشتر :

داستان چگونگی پیدایش کاندوم

از خارش مهبل تا بهداشت واژن

معرفی بیماری های پوستی دستگاه تناسلی

 

با تجزیه وتحلیل بیشتر تیم تحقیقاتی به این نتیجه رسیدند که باکتری های داخلی بدن زنان احتمال ابتلای آن ها به بیماری های عفونی رو به صورت قابل ملاحظه ای بالا میبرد. اما باکتری واژینالی زنان در مقابل ویروس ایدز مقاوم تر است . همچنین احتمال دارد که لاکتوباسیلوس احتمال بیماری های عفونی که دارای ویروس هستند رو کاهش دهد و بیماری های جنسی پوشش بیرونی مخاط مانند تبخال ناحیه تناسلی رو به دام می اندازند .
لای و همکارانش اظهار میکنند که کارکنان مراکز بهداشت باید به این حقیقت و تفاوت آگاه باشند .اگه یه راهی باشه که بتونیم سیستم ایمنی بدن زنان و لاکتوباسیلوس زنان رو افزایش دهیم ٬ بدن زنان قادر خواهد بود خواص مانع مخاط دهانه رحم رو افزایش دهد و مقاومتش رو در مقابل عفونت ها افزایش خواهد داد . ریچارد کن ٬ دانشمند و فیزیک دان روی روش هایی که ممکنه لاکتیک اسید رو در واژن رها کند در حال تحقیق هستند و تلاش میکنند تا راهی پیدا کنند تا واژن زن بتونه ویروس ایدز رو به آسانی مهار کند و کاملا از بین ببرد .

ترجمه و منبع

(( سایت تخصصی جزیره ها ))

source :ibtimes

کپی برداری از این مطلب فقط بدون تغییر عنوان و با لینک به این صفحه مجاز است

 

بیشتر بدانیم :

علل کاهش میل جنسی زن و شوهر نسبت به هم

چجوری میتونیم رابطه جنسی رضایت بخش و سالمی داشته باشیم ؟

ا انجام تمرینات کگل از رابطه جنسی خود لذت بیشتری ببرید.

کج شدن آلت تناسلی مردانه و کاهش میل جنسی

چرا ترسیدی از روش اورژانسی استفاده کنید

بررسی مکانیسم و سازوکار اسپرم

نکنه ایدز داشته باشم نکنه به این زودی بمیرم

بارداری در سنین بالا عامل تهدید کننده جنین و مادر

نقش مواد مخدر در کاهش یا افزایش میل جنسی

عوارض و نشانه های ضعف جنسی و جسمانی

بررسی افسردگی بعد از زایمان در زایمان طبیعی و سزارین

 

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.