تاثیر سوء استفاده جنسی بر زندگی جنسی قربانیان سوء استفاده جنسی رابطه ی جنسی سکس تراپ رضایت جنسی آسیب جنسی
اجازه ندهید آسیب جنسی زندگی شما رو خراب کند

تاثیر سوء تجاوز جنسی بر زندگی جنسی قربانیان

آسیب شناسی سوء استفاده جنسی

تاثیر سوء تجاوز جنسی بر زندگی جنسی قربانیان

اجازه ندهید آسیب جنسی زندگی شما رو خراب کند

 مشکل روحی ناشی از آسیب جنسی میتونه تأثیر منفی روی رضایت جنسی شما بگذارد . اما راه هایی وجود داره که میشه زندگی عاشقانتون رو حفظ کرد . سوء استفاده جنسی اغلب تأثیر شدید و مضری روی هر رابطه ای خواهد داشت . اغلب کسانی که مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند احساس درماندگی میکنند و حتی با گذشت زمان دوست دارند همه چیز مثل روز اولش باشه و دوست دارند به کل اون خاطره وحشت ناک کودکی از ذهنشون پاک شود . این کار چندان راحتی نیست زیرا نشانه های طولانی مدت سوء استفاده جنسی بسیار پیچیده هستند و توسط رفتار های خاصی پوشیده میشود . مانند ؛ اعتیاد و یا تعادل عاطفی ٬ و یا به عنوان ترس ٬ ناراحتی و احساس گناه ظاهر میشود . این ها نگرانی اکثر زوجینی هستند که همسرشون مورد سو استفاده جنسی قرار گرفته است .
تس زمانی که ۱۶ سال بیشتر نداشت مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفت . اکنون ده سال از ازدواج موفقش با توماس میگذرد . او مشکل اساسی در رابطه با سوء استفاده جنسیش داره و اینکه نمیتونه از برقراری رابطه جنسی با همسرش لذت ببرد . در زمان برقراری رابطه جنسی او تصور میکند که دختر ۱۶ ساله است که با احساس کمک و درماندگی دست و پنجه نرم میکند . همچنین با قانون عشق ورزیدن غریبه است و نیز قادر نیست که به همسرش ناراحتی و صدمه ای که هنوز در رابطه با سوء استفاده جنسی با آن مواجه است رو بیان کند . با وجود اینکه او همسرش را دوست دارد و دوست دارد رضایت جنسی و ارتباط صمیمی رو در کنار همسرش تجربه کند اما به دلیل خاطره بدی که از سوء استفاده جنسی او در ذهن دارند قادر نیست از برقراری رابطه جنسی با همسرش لذت ببرد . بدتر از همه اینکه احساس گناهی که در وجودش است مانع از خوشبختی او میشود و نمیتواند اون جور که باید همسرش را خشنود کند و در برقراری رابطه جنسی نیز احساس نا امنی و شرم به او دست میدهد .
متأسفانه مورد هایی مانند تس در جامعه موجود است . برخی زنان و دختران و حتی کودکان مورد سوء استفاده جنسی قرار میگیرند . برای قربانیان سوء استفاده جنسی برقراری رابطه جنسی بسیار سخت است و مملو از احساسات وحشتناک و دردناک است .

مرتبط :

علل کاهش میل جنسی زن و شوهر نسبت به هم

عوارض و نشانه های ضعف جنسی و جسمانی

کدام بیماری ها میتواند باعث کاهش میل جنسی شود ؟

 

 توصیه هایی که موجب بوجود اومدن رضایت جنسی قربانیان سوء استفاده جنسی میشود :

  • مراجعه به سکس تراپ

به سکس تراپ مراجعه کنید تا به درمان شما کمک کند . بیشتر قربانیان سوء استفاده جنسی متوجه میشوند که درمان بخش بسیار مهم برای بهبود آن هاست . مراجعه به سکس تراپ به آن ها این فرصت رو میده تا تو یه جای امن و بدون ترس بتونند درباره ی سوء استفاده جنسیشون صحبت کنند . همچنین احساسشون رو در رابطه با رابطه جنسی ٬ عشق و ارتباطشون با همسرشون بیان کنند . صحبت کردن درباره ی سوء استفاده جنسی بخش مهمی از درمان است زیرا هیچ چیز بدتر از پنهان کردن سوء استفاده جنسی نیست . زمانی که آن ها درباره ی سوء استفاده جنسیشون صحبت میکنند مقداری از ترس و اضطرابشون کمتر میشود .

  • زوج درمانی

سوء استفاده جنسی یکی از وحشتناک ترین جرم هایی است که یه نفر میتواند مرتکب شود . میتونه تأثیر بسیار بدی روی سلامت جسمی رابطه جنسی و عاطفی زوجین بگذارد . مهم تر از همه اینکه روی احساس امنیت قربانیان تأثیر میگذارد . امکان داره سخت بتونند به کسی اعتماد کنند، حتی همسرشون . داشتن رابطه جنسی ایده آل بدون اعتماد ممکن نیست ٬ حتی بدون رابطه عاشقانه .اگر نمیتونید به همسرتون اعتماد کنید و یا با او صمیمی شوید بهترین کار اینه که به سکس تراپ مراجعه کنید . زوج درمانی میتونه باعث شود همسرتون متوجه شود چرا شما از برقراری رابطه جنسی وحشت دارید و میتونه به بهبود شما کمک کند . مراجعه به مشاور همچنین میتونه به بهبود رابطتون با همسرتون کمک کند و از برقراری رابطه با همسرتون لذت ببرید و احساس وحشت شما از برقراری رابطه جنسی از بین برود .قربانیان سوء استفاده جنسی فقط یه قربانی هستند . بنابراین همسران قربانیان سوء استفاده جنسی در صورت دونستن حقیقت باید اونارو درک کنند و به درمان شان کمک کنند نه اینکه به سرزش آنها بپردازند .

مرتبط :

چجوری میتونیم رابطه جنسی رضایت بخش و سالمی داشته باشیم ؟

ا انجام تمرینات کگل از رابطه جنسی خود لذت بیشتری ببرید.

فقط آقایان بخواند تمام سوال هایی که در ذهنتان هست

 

بسیاری از ما از معاشقه و دیگر روش های ایجاد صمیمیت بین زوجین قبل از برقراری رابطه جنسی لذت میبریم . به هر حال مهم است که از در آغوش گرفته شدن و احساس صمیمیت بدون انتظار برای رابطه جنسی لذت ببریم . برای قربانیان سوء استفاده جنسی مورد توجه قرار گرفتن توسط همسر بسیار مهم است . علاقه نداشتن به برقراری رابطه جنسی به معنای علاقه نداشتن به نوازش شدن ٬ بوسیدن و در آغوش گرفته شدن نیست .
در صورتیکه همسر شخصی هستید که قربانی سوء استفاده جنسی قرار گرفته است ٬ ممکنه احساس سردرگمی به شما دست بدهد و اینکه نتونید تصمیم بگیرید که با این مشکل چگونه برخورد کنید . شما نیز باید به مشاور مراجعه کنید و زوج درمانی میتونه به حل مشکل روحی و عاطفی شما کمک کند . زمانیکه متوجه میشوید که همسرتون در کودکی مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته است ٬ این رو در نظر بگیرید که این اتفاق ممکنه برای هر کسی اتفاق بیوفتد . متأسفانه سوء استفاده جنسی فقط مخصوص دختران و زنان نیست بلکه پسران نیز در کودکی ممکنه مورد تجاوز قرار بگیرند . برای یه مرد نیز بسیار سخت است تا با همسرش درباره ی سوء استفاده جنسی از او در کودکی صحبت کند . برای مردان نیز مراجعه به سکس تراپ و زوج درمانی بسیار مهم است و باید با مراجعه به سکس تراپ ترسی که در کودکی در وجودشان افتاده رو درمان کند . همچنین بسیاری از قربانیان امکان دارد افسرده شوند . و امکان معتاد شدن آن ها نسبت به افراد دیگر بسیار بالاست . اما اعتیاد نه تنها کمکی به درمان آن ها نمیکند بلکه باعث شدیدتر شدن احساس ترس آن ها نیز میشود . و همچنین اعتماد بنفس آن ها کاهش پیدا خواهد کرد . بیشتر از همه خود قربانیان میتوانند به بهبود خود کمک کنند . ورزش کردن بهترین روش برای افزایش اعتماد بنفس آنان و بهبود شرایط روحی آن هاست .

 

ترجمه و منبع

(( سایت تخصصی جزیره ها ))

source :everydayhealth

کپی برداری از این مطلب فقط بدون تغییر عنوان و با لینک به این صفحه مجاز است

 

بیشتر بدانیم :

آیا چیزی از دیر انزالی آقایان شنیده اید ؟

از خارش مهبل تا بهداشت واژن

باردار هستید ؟ این مواد غدایی مناسب شماست

آیا پس از رابطه وژینالی خونریزی دارید ؟

فقط آقایان بخواند تمام سوال هایی که در ذهنتان هست

از ناشنوایی جنین در رحم جلوگیری کنید

بررسی امکان بارداری در زمان شیر دهی

باردار شوید ولی چاق نشوید

بارداری در سنین بالا عامل تهدید کننده جنین و مادر

 

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.